Ostrov Kefalonia

Řecký ostrov Kefalonia je každoročně oblíbeným cílovým místem pro letní dovolenou velkého množství turistů nejen z Evropy, ale z celého světa. Pro dovolenou u řeckého moře lze na Kefalonii volit jak mezi hotely včetně stravování, tak jednoduššími a tím pádem i levnějšími apartmány bez stravy. V prezentacích českých cestovek je jich na ostrově Kefalonia na výběr hezká řádka a potenciální zájemci o cestu na Kefalonii se tudíž nemusejí ve svých požadavcích na dovolenou nijak zásadně omezovat.

Kefalonia náleží k největším ostrovům v Jónském moři a je též šestým nejrozsáhlejším ostrovem náležícím Řecku. Před ní jsou, co do rozlohy, Chios, Rhodos, Lesbos, Evia a konečně nejrozlehlejší Kréta. Jeho rozloha je téměř 800 kilometrů čtverečních. Hlavním městem je Argostoli a vedle vypůjčeného automobilu se lze k jeho návštěvě vyrazit trajektem nebo autokarem.

Kefalonii mezi lidmi proslavil velkofilm Mandolína Kapitána Corelliho, jež se zde natáčel. Do té doby byla Kefalonia známá jen několika znalcům Řecka, kteří už ale znali skoro všechny řecké ostrovy a jejich pozornosti tak neunikla ani Kefalonia. Ta ale stále nepatří k exponovaným a rušným letoviskům, tudíž i v dnešní době se tu dá v sezóně najít zastrčená pláž téměř bez turistů a turisté tady mohou prožít příjemnou letní dovolenou v Řecku. Pláže na ostrově jsou jak písčité, tak oblázkové a mořská voda má tyrkysově modrou barvu až přecházejí oči. Během jarních měsíců pak vše rozkvete a po celém ostrově se mísí vůně citrusů, oliv a eukalyptu.

Během dovolené na Kefalonii se nabízí možnost udělat si výlet lodí na blízký ostrov Ithaka nebo se vydat na vrcholky zdejších hor. K prozkoumání ostrova je pak zřejmě nejlepší zapůjčit si osobní auto či malou motorku.

Typickým znakem většiny řeckých ostrovů jsou mlýny poháněné větrem, které ční k nebi i na Kefalonii. Nacházejí se severně od města Argostoli. Na fajnšmekry a labužníky tu pak čekají jídla z mořských ryb nebo výborné víno Robolla.