Epirská riviéra

Oblast kolem letoviska Parga je celá svým způsobem izolovaná od zbytku Řecka. Naštěstí se ale již intenzivně probíhají práce na stavbě nové rychlostní silnice. Ta by měla propojit Pargu s hlavními tahy napříč Řeckem a měla by tak okolí střediska Parga zaručit možnost stát se oblíbenou turistickou oblastí pro ne úplně tradiční letní dovolenou u moře v Řecku. V blízkosti Pargy se lze setkat s ne úplně klasickou kulturou Řecka.

Koupající se turisté mají z letovisek na pobřeží Epirské riviéry výhled na ne příliš vzdálený ostrov Paxos a jižní cíp ostrova Kerkyra, spíše známému coby Korfu. Při dobré viditelnosti se dá vidět dokonce i pobřeží ostrova Lefkada.

Bonusem Epirské riviery je fakt, že vzhledem k blízkosti okolních ostrovů je možné se o dovolené v této části Řecka pravidelně vypravovat na krátké výlety s poznáváním blízkých ostrovů a večer se opět vracet na svůj příjemný a útulný poloostrov. Ti akčnější se pak vypravují i do ne příliš vzdálené Albánie. Kousek od Pargy se nachází i nejhlubší soutěska v Řecku Vikos, která dosahuje délky 12 kilometrů. Ta je chráněným přírodním územím.

Ke slunění se na břehu moře je možné volit hned z několika pláží. Skoro v centru města leží Krioneri, ale vzhledem k její velikosti bývá v průběhu léta, kdy sem na dovolenou přijíždí nejvíce turistů, dost často přeplněná. A to je důvodem, proč se vyznavači soukromí vydávají na pláže ležící ve větší vzdálenosti od centra.

Pro tento účel je nezřídkakdy používáno vodní taxi, které turisty naloží a pohodlně doveze až přímo k dané pláži. Autem nebo skútrem se lze dopravit k pláži Lichnos. Ta se nachází od města vzdálena necelé 4 kilometry a je uznávána za jednu z nejhezčích. V neposlední řadě je pak třeba vyzdvihnout též oblázkovou pláž Valtos, jež na délku měří několik kilometrů a směřuje sem většina dovolenkářů.

S vypůjčeným šlapadlem je možné prožít příjemné chvíle dovolené také na malém ostrově v zálivu Panagia. Malebné městečko Parga je omýváno vodami Jónského moře na západním pobřeží Řecka a turisté, kteří již Pargu navštívili, se shodují, že se tady dá o dovolené nabrat spousty nových sil.