Řecký Limnos

Limnos, malý ostrůvek v řeckých vodách, který není dosud poznamenaný masovou turistiku, doslova láká k prožití klidné a příjemné dovolené u moře. Je k nalezení v severních vodách Egejského moře a rozprostírá se na 500-ti kilometrech čtverečních.

Celý Limnos je v podstatě tvořen 2 menší ostrůvky, jež propojuje úzká šíje. Nejjižněji položené město Marina je současně i hlavním městem Limnosu. Nachází se tu jachetní přístav a město se pyšní opevněním z dob benátské říše a muzeem archeologie. Marina tvoří jakési centrum, kam směřuje své kroky většina návštěvníků, kteří zvolili Limnos jako místo, kde stráví svou dovolenou v Řecku, za rozptýlením do kaváren a obchodů.

Na celém, převážně hornatém Limnosu, vládne uklidňující harmonie a dovolená, strávená právě v této části Řecka, bude v očích turistů patřit k těm klidně prožitým. Ostrované na Limnosu jsou velmi vstřícní a rádi vyhoví i těm nejzmlsanějším turistům. Taverny již z dálky lákají na aroma čerstvě usmažených a opečených mořských živočichů a jiných lahodných jídel, které ukojí i ten nejzmlsanější jazýček. Za ochutnání stojí zdejší domácí sýr, med a víno.

Limnos je skutečným rájem cestovního ruchu a dovolenou sem přijíždí prožít stále více turistů z celého světa, toužící nejen po příjemném čase, stráveným na pláži u šplouchajícího moře, ale i po poznání řecké kultury a historie. Limnos je již od dávných časů opředen mýty a starověkými bájemi. Prý na ostrově žil Hefáistos, bůh ohně, jenž zde měl jsou pověstnou dílnu.

Skvělá pozice ostrova v jižní části Evropy garantuje turistům na dovolené na Limnosu horké počasí po celou sezonu. Po téměř celé období letní sezóny na nebi svítí horké středomořské Slunce, které se schovává jen po setmění. Prší tady jen velmi zřídka. Za návštěvu stojí nejen zdejší lesy, ale i pusté pláže, kouzelné zátoky, písečná krajina a hlavně známé solné jezero.

Pobřeží ostrova Limnos je velmi pestré a členité a údajně se tady nachází ty nejpůsobivější pláže v celém Egejském moři. Je až k nevíře, že ačkoliv se jedná o malý ostrov, bylo zde napočítáno téměř sto pláží, vhodných ke koupání. Ta nejhezčí nese název Plati Beach a jistě by ji neměl žádný návštěvník ostrova o své dovolené minout. Jde o nejpopulárnější pláž celého Limnosu.

Břeh se zlatavými plážemi s jemným pískem láká turisty na dovolené k odpočinku a k dovádění v průzračně čisté vodě, kde se dá velmi dobře potápět a šnorchlovat. Ve většině případů jsou tu malé pláže, ukryté v romantických zátočinách, na kterých mají turisté na ostrově jistotou, že jejich dovolená na Limnosu bude patřit k nezapomenutelným zážitkům. Protože právě zdejší pláže jsou hlavním důvodem, proč turisté během letní sezóny na ostrov Limnos cestují.