Návštěva Korfu

Ostrovu Korfu (někdy též Kerkyra) se často přezdívá Zelený Diamant či také středomořský smaragd. Vzhledem k poměrně vydatným srážkám a vhodnému klimatu se tu výborně daří pestré fauně i flóře, jež přispívají ke kráse tohoto, na první pohled zeleného a životem překypujícího, ostrova.

Korfu patří do souostroví Ionských ostrovů, ke kterým náleží i další turisticky oblíbené ostrovy Zakynthos, Kefalonia, Lefkada, Ithaka a několik dalších, menších ostrůvků podél západního pobřeží Řecka.

Zajímavým faktem pro turisty, kteří se rozhodli právě na tomto ostrově svou dovolenou u moře v Řecku, je skutečnost, že na ostrově Korfu divoce roste přes 40 druhů z čeledi orchidejí.

Již dříve se ostrov řadil k často vyhledávaným cílům pro dovolenou během letních prázdnin mezi turisty z celé Evropty a tento stav během posledních let ještě nabral na intenzitě. Již před více než jeden a půl stoletím si ho zamilovala císařovna Sissy z Rakouska a vybudovala si zde zámeček s názvem Achilleion.

Momentálně je Korfu populární oblastí především pro dovolenou mezi turisty z Velké Británie, kteří sem často cestují za odkazem slavných osobností G. G. Byrona a Geralda Durrella nebo prince Filipa, manžela královny Alžběty II. Ten se na ostrově, ve vile Mon Repos kousek od města Korfu, krátce po 1. světové válce narodil.

Kerkyra se pyšní především značně členitým pobřežím, které se vine v délce přesahující 200 km. Zdejší pláže patří k těm nejkrásnějším a nejmalebnějším v celém Středomoří a lákají každým rokem na dovolenou na Kerkyru tisíce turistů.

Většina z pláží na ostrově, především pak ty na západě a severu Korfu, je jemně písčitých. V jejich blízkosti leží vyhlášená letoviska jako například Sidari, Acharavi a Agios Georgios.

Naopak na východním pobřeží Kerkyry jsou pláže hlavně oblázkové a kamenité. Tento, pro někoho možná nepříznivý fakt, ale kompenzuje klidnější moře s teplejší vodou a také slabší vítr než jako vane v severní části Korfu. Na východním pobřeží se nachází obec Dassia, kam návštěvníci, přijíždějící na dovolenou na ostrov Kerkyra, též často směřují.

Hlavní město ostrova žije svým osobitým tempem. Na shopaholiky zde číhá celá řada obchůdků s nejrůznějšími pochutinami a památkovými předměty všeho druhu a různé restaurace a bary. Po setmění tu život určitě nekončí, neboť ve většině obchodů lze nakupovat i těsně před 12. hodinou.

Kdo vyhledává noční život, může navštívit některý ze zábavních podniků, které končí provoz obvykle až kolem 6. hodiny ráno.